Terminy

  • 15/06/2024-31/10/2024

Opis

Z BluEmu możesz zdobywać sławne wspinaczkowe szczyty Tatr. Najwyższy wierzchołek Tatr Gerlach (2655m n.p.m.), a także niewiele niższe szczyty: Lodowy (2627m n.p.m.) i Łomnica (2632m n.p.m.) są w Twoim zasięgu!

Na szczyt bezpiecznie poprowadzi Cię przewodnik UIAGM ze Słowacji. Będzie to nasz stały współpracownik, sympatyczny i nieźle mówiący po polsku Jozef Bárdy, ewentualnie w razie konieczności zastępstwa inny przewodnik z tymi samymi uprawnienieniami. Każda wycieczka będzie z pewnością niezapomnianą przygodą!

Termin wycieczki możesz wybrać samodzielnie, taki jaki Tobie odpowiada. Możesz też podać kilka dat, a my sprawdzimy dla Ciebie, który z tych terminów przewodnik ma wolny.

Wycieczki organizujemy w sezonie letnim, od 1 czerwca do końca października, a także w sezonie zimowym, od połowy grudnia do połowy kwietnia.

Możesz zgłosić się sama/sam, ale możecie również zgłosić się jako zespół dwu- lub trzy*-osobowy. Ewentualnie możesz też zgłosić się pojedynczo i zadeklarować chęć dołączenia do zespołu, o ile znajdzie się ktoś chętny na ten sam szczyt w tym samym terminie.

Grupa

1-3 osoby (w sezonie, lub warunkach, zimowych 1-2 osoby)

Czas

1 dzień (+ ew. dojazd)

Góry

Tatry

Aktywność

alpinizm

Zespoły

1-3 osoby

Cena

od 149 EUR

Kraj

Słowacja

Poziom

łatwy

Program wyjazdu

Dzień 0 (przed wycieczką) – przyjazd we własnym zakresie i podejście do schroniska (Gerlach – Śląski Dom, 1680m n.p.m.) lub noclegu podnóża gór.

Dzień 1 – wycieczka (w przypadku Lodowego i Łomnicy rozpoczyna ją wyjazd kolejką na – odpowiednio – Hrebienok lub Lomnicke Sedlo) na szczyt. Powrót na dół. Nocleg w schronisku lub u podnóża gór lub powrót tego samego dnia do Polski

Cena wyjazdu zawiera

  • usługę przewodnicką dla jednej osoby (cena 395 EUR) lub dla zespołu dwuosobowego (cena od osoby 220 EUR) lub dla zespołu trzyosobowego* (cena od osoby 165 EUR)
  • możliwość wypożyczenia sprzętu
  • ubezpieczenie KL i NNW rozszerzone o sporty wysokiego ryzyka
  • możliwość skorzystania z doradztwa przy zakupie biletów na środki transportu na miejsce spotkania z przewodnikiem i z powrotem
  • możliwość skorzystania z doradztwa w zakresie przygotowań kondycyjnych i technicznych do wyjazdu

* wycieczki w zespołach trzyosobowych możliwe są wyłącznie w sezonie letnim od 1 czerwca do końca października, o ile w danym czasie w rejonie stanowiącym cel wycieczki nie panują lub nie są prognozowane warunki zimowe – nawet w sezonie letnim nie można takiej sytuacji wykluczyć!

 

Cena wyjazdu nie zawiera

  • dojazdu i powrotu
  • noclegu przed, ew. także po wycieczce
  • ew. przejazdów: samochodem do schroniska Śląski Dom, kolejkami linowymi
  • posiłków, napojów

Sprzęt

Zapisz się na Góry Słowacji z przewodnikiem: Gerlach, Lodowy, Łomnica