Terminy

 • 29/06/2024-30/06/2024
 • 03/08/2024-04/08/2024
 • 07/09/2024-08/09/2024

Opis

Zapraszamy Was na cykl weekendowych wycieczek w góry Słowacji. Wycieczki będą się odbywały przez cały rok, po jednej w wybrany weekend każdego miesiąca. Tym razem naszym celem będą wyniosłe Rohacze w Tatrach Zachodnich oraz narodowa góra Słowaków, położony w Tatrach Wysokich Krywań. W kolejnych miesiącach chcemy zaproponować Wam eksplorację także innych niż Tatry pasm górskich Słowacji, takich jak np. Mała i Wielka Fatra, Niżne Tatry, Góry Choczańskie czy Słowacki Raj.

Nie musicie martwić się organizacją transportu: na wycieczki dojedziecie z nami z Krakowa. Jeśli będzie kilkoro chętnych z innego miasta także dla nich jesteśmy w stanie zorganizować transport.

Trasy wycieczek nie są ani bardzo długie ani bardzo wymagające. Ich pokonanie leży w zakresie możliwości przeciętnego górskiego wędrowca. Nie narzucamy sportowego tempa. Jednocześnie na naszych wycieczkach trzeba chodzić i trochę się zmęczyć, na górską alkoturystykę czy wylegiwanie się godzinami na łąkach nie ma tutaj miejsca. Nad bezpieczeństwem grupy czuwają międzynarodowi przewodnicy górscy UIMLA.

Wycieczki zaplanowane są tak aby były atrakcyjne także dla bardziej doświadczonych turystów. Nie robimy bowiem pętli, każdego dnia wędrówkę rozpoczynamy i kończymy w różnych miejscach. Takich tras nie zrealizujecie wybierając się na Słowację indywidualnie własnym samochodem. Z nami możecie cieszyć się komfortem: transport czeka na Was tam gdzie schodzicie z gór, a po niedzielnej wycieczce ewentualne korki na zakopiance obserwować będziecie jedynie z fotela pasażera.

W wycieczkach w góry Słowacji mogą wziąć udział osoby dorosłe w każdym wieku jeśli tylko ich stan zdrowia i kondycja umożliwia pokonanie zaplanowanej trasy. Zapraszamy także wraz z opiekunami dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia (ewentualny udział dzieci młodszych jest możliwy po indywidualnej konsultacji z przewodnikiem i przedstawieniu doświadczenia górskiego młodej osoby). Grupy są kameralne, dzięki czemu możecie wzajemnie poznać się i zintegrować czy to na szlaku, czy w schronisku lub w trasie.

Pomiędzy trekkingami odpoczniecie w schroniskach i pensjonatach. Zapewnimy Wam też obiadokolację w sobotę i śniadanie w niedzielę. Wyżywienie dostępne jest w wersjach wegetariańskiej oraz mięsnej. Inne warianty (wegański, dla alergików, bez laktozy, glutenu itp.) dostępne są po odpowiednio wczesnym zgłoszeniu i mogą wiązać się z dopłatą. Wieczory spędzone w schroniskach to też czas na wzajemne poznawanie się, rozmowy i integrację.

Do zobaczenia w górach Słowacji!

Grupa

8-16 osób

Czas

2 dni

Góry

Tatry Słowackie

Aktywność

trekking

Zespoły

8-16 osób

Cena

259 PLN + 45 EUR

Kraj

Słowacja

Poziom

łatwy

Program wyjazdu

Dzień 1 (sobota)

6:00 – wyjazd z Krakowa (Salwator), przejazd ok. 2,5-3h do parkingu u stóp Tatr Zachodnich u wylotu Żarskiej Doliny na Słowacji (ok. 900m n.p.m)

9:00 – 10:40 – podejście do Żarskiej Chaty (1289m n.p.m.)

10:40 – 11:00 – przerwa w schronisku

11:00 – 13:15 – podejście na Smutną Przełęcz (1963m n.p.n.), krótka przerwa na odpoczynek i podziwianie widoków

13:15 – 14:00 – wędrówka granią przez Nohavicę (2051m n.p.m.) na Rohacz Płaczliwy (2125m n.p.m.)

14:00 – 14:30 – zejście na Żarską Przełęcz (1917m n.p.m.)

14:30 – 18:40 – zejście przez Dolinę Jamnicką z odpoczynkiem w szałasie – Kolibie pod Pustym a następnie przez Dolinę Uzką aż do jej wylotu. Zakwaterowanie w położonym tuż obok schronisku na campingu Raczkowa Dolina.

19:00 – obiadokolacja oraz wieczorna integracja grupowa. Nocleg w schronisku

 

Dzień 2 (niedziela)

7:00 – śniadanie

7:45 – 8:10 – przejazd do parkingu Trzy Studniczki (Tri Studničky, ok. 1140m n.p.m.)

8:20 – 13:00 – podejście z niezbędnymi postojami najpierw w kierunku Krywańskiego Żlebu a następnie wzdłuż niego na Mały Krywań (2334m n.p.m.) i wreszcie na główny wierzchołek narodowej góry Słowaków Krywania (2494m n.p.m.).

13:00 – 15:45 – zejście najpierw z powrotem do Krywańskiego Żlebu, następnie odbicie i zejście do Jamskiego jeziora (Jamské pleso, 1448m n.p.m.), odpoczynek nad jeziorkiem

15:45 – 17:00 – zejście doliną Białego Wagu do parkingu Biely Váh.

17:00 – rozpoczęcie powrotu do Krakowa. Możliwość przerwy w Tatrzańskiej Kotlinie na posiłek czy zakupy. Przyjazd na miejsce w zależności od korków ok. 19:30 – 20:00

* podane godziny oraz czasy przejść mają charakter orientacyjny, mogą ulec zmianie w zależności od m.in. kondycji grupy i warunków pogodowych

** plan wycieczek każdego dnia może ulec zmianie w zależności od wielu czynników, w szczególności warunków pogodowych oraz stanu psychofizycznego uczestników; możliwa jest też zmiana kolejności realizacji wycieczek; decyzję o ewentualnych zmianach trasy podejmuje przewodnik kierując się bezpieczeństwem grupy

Cena wyjazdu zawiera

 • opiekę przewodnika międzynarodowego UIMLA oraz kierowcy
 • wymieniony w programie transport z Krakowa do wylotu Żarskiej Doliny oraz z parkingu Biely Váh do Krakowa, a także wymienione w programie przejazdy lokalne
 • nocleg w łóżkach z pościelą w schronisku na campingu Raczkowa Dolina na Słowacji
 • obiadokolację w sobotę oraz śniadanie w niedzielę
 • ubezpieczenie KL i NNW na cały czas trwania wyjazdu
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena wyjazdu nie zawiera

 • dodatkowych posiłków i napojów, prowiantu na trasę, innych dodatkowych atrakcji

Sprzęt

Zapisz się na Trekkingowy weekend na Słowacji: Rohacze i Krywań