Terminy

 • 15/06/2024-16/06/2024
 • 20/07/2024-21/07/2024
 • 21/09/2024-22/09/2024

Opis

Zapraszamy Was na cykl weekendowych wycieczek w góry Słowacji. Wycieczki będą się odbywały przez cały rok. Tym razem naszym celem będzie Mała Fatra. Odwiedzimy jej najbardziej spektakularne szczyty: Mały i Wielki Rozsutec oraz te najwyższe: Krywań, Stoh i Chleb. Chcemy zaproponować Wam eksplorację także innych pasm górskich Słowacji, takich jak np. Wielka Fatra, Niżne Tatry, Góry Choczańskie, Słowacki Raj czy wreszcie Tatry Wysokie oraz Zachodnie.

Nie musicie martwić się organizacją transportu: na wycieczki dojedziecie z nami z Krakowa. Jeśli będzie kilkoro chętnych z innego miasta także dla nich jesteśmy w stanie zorganizować transport.

Trasy wycieczek nie są ani bardzo długie ani bardzo wymagające. Ich pokonanie leży w zakresie możliwości przeciętnego górskiego wędrowca. Nie narzucamy sportowego tempa. Jednocześnie na naszych wycieczkach trzeba chodzić i trochę się zmęczyć, na górską alkoturystykę czy wylegiwanie się godzinami na łąkach nie ma tutaj miejsca. Nad bezpieczeństwem grupy czuwają międzynarodowi przewodnicy górscy UIMLA.

Wycieczki zaplanowane są tak aby były atrakcyjne także dla bardziej doświadczonych turystów. Nie robimy bowiem pętli, każdego dnia wędrówkę rozpoczynamy i kończymy w różnych miejscach. Takich tras nie zrealizujecie wybierając się na Słowację indywidualnie własnym samochodem. Z nami możecie cieszyć się komfortem: transport czeka na Was tam gdzie schodzicie z gór, a po niedzielnej wycieczce ewentualne korki na zakopiance obserwować będziecie jedynie z fotela pasażera.

W wycieczkach w góry Słowacji mogą wziąć udział osoby dorosłe w każdym wieku jeśli tylko ich stan zdrowia i kondycja umożliwia pokonanie zaplanowanej trasy. Zapraszamy także wraz z opiekunami dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia (ewentualny udział dzieci młodszych jest możliwy po indywidualnej konsultacji z przewodnikiem i przedstawieniu doświadczenia górskiego młodej osoby). Grupy są kameralne, dzięki czemu możecie wzajemnie poznać się i zintegrować czy to na szlaku, czy w schronisku lub w trasie.

Pomiędzy trekkingami odpoczniecie w schroniskach i pensjonatach. Zapewnimy Wam też obiadokolację w sobotę i śniadanie w niedzielę. Wyżywienie dostępne jest w wersjach wegetariańskiej oraz mięsnej. Inne warianty (wegański, dla alergików, bez laktozy, glutenu itp.) dostępne są po odpowiednio wczesnym zgłoszeniu i mogą wiązać się z dopłatą. Wieczory spędzone w schroniskach to też czas na wzajemne poznawanie się, rozmowy i integrację.

Do zobaczenia w górach Słowacji!

Grupa

8-16 osób

Czas

2 dni

Góry

Mała Fatra

Aktywność

trekking

Zespoły

8-16 osób

Cena

259 PLN + 45 EUR

Kraj

Słowacja

Poziom

łatwy

Program wyjazdu

Dzień 1 (sobota)

6:00 – wyjazd z Krakowa (Salwator), przejazd ok. 2,5-3h na Słowację do parkingu Biely Potok koło Terchowej u stóp Małej Fatry (ok. 575 m n.p.m)

9:00 – 11:45 – podejście niebieskim szlakiem przez malownicze skalne wąwozy Dolné diery oraz Horné diery. Szlak wyposażony jest w drabinki i stopnie ułatwiające pokonywanie trudnego terenu. Szlakiem tym dotrzemy na Przełęcz Medzirozsutce (1200 m n.p.m.)

11:45 – 12:00 – odpoczynek na przełęczy

12:00 – 13:00 – wejście na Mały Rozsutec (1344 m n.p.m.), niższy, lecz bardziej skalisty i spektakularny widokowo spośród dwóch wierzchołków. Następnie powrót na przełęcz.

13:00 – 14:30 – wejście na Wielki Rozsutec (1610m n.p.m.)

14:30 – 15:30 – zejście ze szczytu na Przełęcz Medziholie

15:30 – 17:30 – odpoczynek na przełęczy, a następnie zejście do Stefanowej i do położonego w dolnej części wioski Domu Horskiej Służby, po drodze czas wolny np. na piwo w jednym ze schronisk – barów w dolnej części szlaku

Zakwaterowanie w Domu Horskiej Służby ew. innym schronisku w pobliżu

18:30 – obiadokolacja oraz wieczorna integracja grupowa. Nocleg w schronisku

 

Dzień 2 (niedziela)

7:00 – śniadanie

7:45 – 7:50 – przejazd do położonej niedaleko Chaty Vratna (ok. ok. 750m n.p.m.)

8:00 – 10:00 – podejście szlakiem biegnącym u stóp kolejki linowej na Snilovské Sedlo  (1524 m n.p.m.). Dla chętnych opcjonalnie możliwość wyjazdu kolejką (płatność we własnym zakresie)

10:00 – 11:00 – wejście na fatrzański Wielki Krywań (1709m n.p.m) i powrót na Snilovské Sedlo.

11:00 – 11:40 – przejście granią na Chleb (1646 m n.p.m.)

11:40 – 14:30 – przejście granią przez Poludňový Grúň na Stoh (1607 m n.p.m.)

14:30 – 17:00 – zejście na znaną nam już przełęcz Medziholie, następnie po odpoczynku szlakiem zielonym do przystanku autobusowego Biela.

17:00 – rozpoczęcie powrotu do Krakowa. Przyjazd na miejsce w zależności od korków ok. 19:30 – 20:00

 

* podane godziny oraz czasy przejść mają charakter orientacyjny, mogą ulec zmianie w zależności od m.in. kondycji grupy i warunków pogodowych

** plan wycieczek każdego dnia może ulec zmianie w zależności od wielu czynników, w szczególności warunków pogodowych oraz stanu psychofizycznego uczestników; możliwa jest też zmiana kolejności realizacji wycieczek; decyzję o ewentualnych zmianach trasy podejmuje przewodnik kierując się bezpieczeństwem grupy

Cena wyjazdu zawiera

 • opiekę przewodnika międzynarodowego UIMLA oraz kierowcy
 • wymieniony w programie transport z Krakowa do Terchowej – Bielu Potok oraz z przystanku Biela do Krakowa, a także wymienione w programie przejazdy lokalne
 • nocleg w łóżkach z pościelą w schronisku Dom Horskiej Służby (ew. innym obiekcie) na Słowacji
 • obiadokolację w sobotę oraz śniadanie w niedzielę
 • ubezpieczenie KL i NNW na cały czas trwania wyjazdu
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena wyjazdu nie zawiera

 • dodatkowych posiłków i napojów, prowiantu na trasę, innych dodatkowych atrakcji
 • opcjonalnego wyjazdu kolejką na Snilovské Sedlo

Sprzęt

Zapisz się na Trekkingowy weekend na Słowacji: Mała Fatra