Terminy

 • 06/07/2024-07/07/2024
 • 10/08/2024-11/08/2024
 • 31/08/2024-01/09/2024

Opis

Zapraszamy Was na cykl weekendowych wycieczek w góry Słowacji. Wycieczki będą się odbywały przez cały rok, po jednej w wybrany weekend każdego miesiąca. Na początek zapraszamy Was do eksploracji Tatr Wysokich, a konkretnie do wędrówki po malowniczych a zarazem wciąż nie zadeptanych przez tłumy Tatrach Bielskich oraz w ich pobliskiej okolicy. W dalszej perspektywie chcemy zaproponować Wam eksplorację także innych pasm górskich Słowacji takich jak np. Mała i Wielka Fatra, Niżne Tatry, Góry Choczańskie czy Słowacki Raj.

Nie musicie martwić się organizacją transportu: na wycieczki dojedziecie z nami z Krakowa. Jeśli będzie kilkoro chętnych z innego miasta także dla nich jesteśmy w stanie zorganizować transport.

Trasy wycieczek nie są ani bardzo długie ani bardzo wymagające. Ich pokonanie leży w zakresie możliwości przeciętnego górskiego wędrowca. Nie narzucamy sportowego tempa. Jednocześnie na naszych wycieczkach trzeba chodzić i trochę się zmęczyć, na górską alkoturystykę czy wylegiwanie się godzinami na łąkach nie ma tutaj miejsca. Nad bezpieczeństwem grupy czuwają międzynarodowi przewodnicy górscy UIMLA.

Wycieczki zaplanowane są tak aby były atrakcyjne także dla bardziej doświadczonych turystów. Nie robimy bowiem pętli, każdego dnia wędrówkę rozpoczynamy i kończymy w różnych miejscach. Takich tras nie zrealizujecie wybierając się na Słowację indywidualnie własnym samochodem. Z nami możecie cieszyć się komfortem: transport czeka na Was tam gdzie schodzicie z gór, a po niedzielnej wycieczce ewentualne korki na zakopiance obserwować będziecie jedynie z fotela pasażera.

W wycieczkach w góry Słowacji mogą wziąć udział osoby dorosłe w każdym wieku jeśli tylko ich stan zdrowia i kondycja umożliwia pokonanie zaplanowanej trasy. Zapraszamy także wraz z opiekunami dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia (ewentualny udział dzieci młodszych jest możliwy po indywidualnej konsultacji z przewodnikiem i przedstawieniu doświadczenia górskiego młodej osoby). Grupy są kameralne, dzięki czemu możecie wzajemnie poznać się i zintegrować czy to na szlaku, czy w schronisku lub w trasie.

Pomiędzy trekkingami odpoczniecie w schroniskach i pensjonatach. Zapewnimy Wam też obiadokolację w sobotę i śniadanie w niedzielę. Wyżywienie dostępne jest w wersjach wegetariańskiej oraz mięsnej. Inne warianty (wegański, dla alergików, bez laktozy, glutenu itp.) dostępne są po odpowiednio wczesnym zgłoszeniu i mogą wiązać się z dopłatą. Wieczory spędzone w schroniskach to też czas na wzajemne poznawanie się, rozmowy i integrację.

Do zobaczenia w górach Słowacji!

Grupa

8-16 osób

Czas

2 dni

Góry

Tatry Słowackie

Aktywność

trekking

Zespoły

8-16 osób

Cena

259 PLN + 45 EUR

Kraj

Słowacja

Poziom

łatwy

Program wyjazdu

Dzień 1 (sobota)

6:00 – wyjazd z Krakowa (Salwator), przejazd ok. 2,5-3h do Tatranskiej Kotliny (755m n.p.m) u podnóża Tatr Bielskich na Słowacji

9:00 – 11:15 – podejście do Chaty Plesnivec (1290m n.p.m.) – jedynego schroniska leżącego na terenie w Tatr Bielskich

11:15 – 11:45 – przerwa w schronisku

11:45 – 13:30 – podejście do Bielych Ples (Białych Jeziorek), krótka przerwa na odpoczynek i podziwianie widoków

14:30 – 15:15 – podejście na przełęcz Kopske Sedlo (1750m n.p.m.)

15:15 – 18:15 – zejście przez Zadne Medodoly oraz Dolinę Jaworową do Tatranskiej Javoriny

18:15 – 19:00 – przejazd na Łysą Polanę, zakwaterowanie w słowackim schronisku

19:00 – obiadokolacja oraz wieczorna integracja grupowa. Możliwość zakupu pamiątek w sklepie obok schroniska.

Nocleg w schronisku

 

Dzień 2 (niedziela)

7:00 – śniadanie

7:45 – 8:30 – przejazd do Starego Smokovca (1024m n.p.m.)

8:30 – 11:30 – podejście ze Starego Smokovca na Hrebienok (1285m n.p.m.), następnie do Skalnatej Chaty (1725m n.p.m.)

11:30 – 11:45 – przerwa w schronisku

11:45 – 13:15 – podejście na Wielką Świstówkę (2037m n.p.m.)

13:15 – 14:00 – zejście do Doliny Zelenego Plesa oraz słynącego z niezwykle malowniczej lokalizacji schroniska Chata Pri Zelenom Plese (1551m n.p.m.)

14:00 – 14:45 – czas wolny w schronisku oraz nad Zelenym Plesem (Zielonym Jeziorem)

14:45 – 17:00 – zejście Doliną Zelenego Plesa oraz Doliną Kieżmarskiej Białej Wody na parking Kezmarska Biela Voda.

17:00 – rozpoczęcie powrotu do Krakowa, przyjazd na miejsce w zależności od korków ok. 19:30 – 20:00

* podane godziny oraz czasy przejść mają charakter orientacyjny, mogą ulec zmianie w zależności od m.in. kondycji grupy i warunków pogodowych

** plan wycieczek każdego dnia może ulec zmianie w zależności od wielu czynników, w szczególności warunków pogodowych oraz stanu psychofizycznego uczestników; możliwa jest też zmiana kolejności realizacji wycieczek; decyzję o ewentualnych zmianach trasy podejmuje przewodnik kierując się bezpieczeństwem grupy

Cena wyjazdu zawiera

 • opiekę przewodnika międzynarodowego UIMLA oraz kierowcy
 • wymieniony w programie transport z Krakowa do Tatranskiej Kotliny oraz z Bielej Vody do Krakowa, a także wymienione w programie przejazdy lokalne
 • nocleg w łóżkach z pościelą w schronisku na Łysej Polanie na Słowacji
 • obiadokolację w sobotę oraz śniadanie w niedzielę w schronisku na Łysej Polanie
 • ubezpieczenie KL i NNW na cały czas trwania wyjazdu
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena wyjazdu nie zawiera

 • dodatkowych posiłków i napojów, prowiantu na trasę, innych dodatkowych atrakcji

Sprzęt

Zapisz się na Trekkingowy weekend na Słowacji: Wokół Tatr Bielskich