Terminy

 • 21/01/2022-23/01/2022
 • 11/02/2022-13/02/2022
 • 04/03/2022-06/03/2022
 • 25/03/2022-27/03/2022

Opis

Jeździsz pozatrasowo na nartach, chodzisz na skiturach, wspinasz się lub wędrujesz zimą po Tatrach? A może planujesz wyjazd w wyższe góry? Jeśli tak, w planie Twoich przygotowań do sezonu zimowego nie może zabraknąć szkolenia lawinowego. To ważne, żeby każdy narciarz skiturowy, wspinacz, ambitny turysta, wiedział, jak bezpiecznie poruszać się zimą po górach i unikać lawin.

Rosnąca popularność szeroko rozumianej aktywności górskiej w warunkach zimowych – turystyki wysokogórskiej, narciarstwa pozatrasowego we wszystkich jego odmianach, alpinizmu zimowego, a nawet speleologii – powoduje, że coraz więcej osób jest zainteresowanych tematem lawin i sposobów unikania zagrożenia przez nie powodowanego.

Dla ludzi aktywnych zimą w górach lawiny nie są one tylko sensacyjnymi tytułami z pierwszych stron gazet czy encyklopedycznym hasłem, ale realnym niebezpieczeństwem.

Czas

3 dni

Start

14:15

Miejsce

Dolina Kieżmarska (Tatry)

Cena

499 PLN

Koniec

18:00

Poziom

podstawowy

Punkt spotkania

Parking Biela Voda

Noclegi

Chata Pri Zelenom Plese

Grupa

6 - 12 osób

Dlaczego z nami

 1. Nasze szkolenia lawinowe to skondensowana porcja intensywnych ćwiczeń i wykładów. Ćwiczenia w małych grupach sprawią, że każdy spośród uczestników kończąc szkolenie ma dobrze wpojoną wiedzę i przećwiczone wszystkie niezębne umiejętności. Zajęcia poprowadzą licencjonowani instruktorzy ratownictwa GOPR.
 2. Podczas kursu oprócz wykładów służących zdobyciu niezbędnej teoretycznej wiedzy dużo czasu spędzamy w terenie. Przeprowadzać będziemy ćwiczenia z zakresu prewencji lawinowej: określanie ryzyka wystąpienia lawiny na podstawie badań pokrywy śnieżnej czy planowanie bezpiecznej pod względem lawinowym trasy wędrówki, poszukiwań za pomocą sprzętu lawinowego oraz pozorowane akcje lawinowe. Działanie w stresie i pod presją czasu jest doskonałą nauką i sprawdzianem nabytej na szkoleniu wiedzy.
 3. Kurs trwa 3 dni. Zajęcia prowadzimy w Tatrach Słowackich w Dolinie Kieżmarskiej. To zaledwie chwila jazdy od Łysej Polany. Później tylko podejście do schroniska i jesteśmy w jednym z najpiękniejszych i najbardziej spektakularnych widokowo miejsc w całych Tatrach. Co ważne pod kątem kursu: wszystkie miejsca szkoleniowe są bardzo blisko schroniska, śniegu w sezonie nigdy nie brakuje, a tłumy turystów tam nie zaglądają.
 4. Istnieje możliwość dojazdu na kurs z instruktorami.

Nauczymy Cię

 • oceny zagrożenia lawinowego;
 • wyboru bezpiecznej drogi;
 • prawidłowego i skutecznego działania po zejściu lawiny;
 • sprawnego posługiwania się lawinowym ABC;
 • udzielania pierwszej pomocy, także przedmedycznej.

Cena szkolenia zawiera

 • uczestnictwo w kursie
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • wypożyczenie ABC lawinowego

Cena szkolenia nie zawiera

 • kosztów noclegów i wyżywienia
 • kosztów dojazdu

Program szczegółowy

Nocleg i wyżywienie

Nocujemy w schronisku Chata Pri Zelenom Plese w Dolinie Kieżmarskiej (ewentualnie w razie utrudnień uniemożliwiających realizację szkolenia tam, w jednym z innych schronisk wysokogórskich w Tatrach Słowackich).

Noclegi możliwe są w dwóch kategoriach (w miarę dostępności miejsc):

– materac (konieczny śpiwór własny) – 10 EUR/noc + 1,50EUR jednorazowa opłata klimatyczna

– łóżko z pościelą – 20 EUR/noc + 1,50EUR opłata klimatyczna + 2EUR jednorazowo za pościel

Do każdego noclegu obowiązkowe jest śniadanie (bogaty szwedzki stół) w cenie 7 EUR/posiłek.

Możliwe – i zalecane – jest również zamówienie obfitych i smacznych obiadokolacji w cenie 10 EUR/posiłek. Są one dostępne w opcjach wegetariańskiej i mięsnej, a także innych (np. wegańska, bezglutenowa, bez laktozy, różne opcje dla alergików) pod warunkiem wcześniejszego zamówienia.
Od roku 2020 obiadokolacje dostępne są także w porcjach połówkowych w cenie 6 EUR.

Obiadokolacje należy zamówić z wyprzedzeniem, deklarując od razu wybór danej opcji.

W wyjątkowych sytuacjach w razie braku możliwości zorganizowania szkolenia w Dolinie Kieżmarskiej może ono być zorganizowane w innym miejscu w Tatrach.

Sprzęt

Zapisz się