Terminy

 • 29/01/2025-18/02/2025

Opis

Jako jedyny organizator na polskim rynku proponujemy Wam wyprawę na najwyższy szczyt Ameryki Południowej, Aconcaguę, trasą zwaną 360 º. Podchodzić będziemy mało uczęszczaną dziką i malowniczą doliną Vacas. Natomiast po ataku szczytowym trekking w dół odbędziemy z drugiej strony góry klasyczną trasą przez dolinę Horcones. Tym samym mamy szansę nie tylko stanąć na wierzchołku Aconcagui, ale też w czasie tej samej wyprawy zrealizować trekking dookoła jej masywu. Wędrując przez rzadko odwiedzane rejony góry unikniemy tłumów oraz będziemy mieli szansę podziwiać andyjską przyrodę.

Mówi się, że Kamienny Strażnik strzeże Tajemnicy Gór. Ów Strażnik to znaczenie w języku Indian Keczua słowa „Aconcagua”. To góra mityczna, marzenie wielu. Najwyższy wierzchołek Andów oraz obu Ameryk, a zarazem także półkul zachodniej i południowej. Aconcagua to jeden z bardziej wymagających szczytów Korony Ziemi. Połączenie poważnego alpinistycznego wyzwania z dużą dawką południowoamerykańskiej egzotyki.

Aconcagua to propozycja dla osób, które mają już za sobą doświadczenie alpinistyczne: przebywały już na wysokościach rzędu 4000 – 5000 metrów lub wyżej i względnie dobrze to znosiły, nieobce im także poruszanie się w rakach i z czekanem. Również przygotowanie kondycyjne jest nieodzowne, aby sprawnie i wystarczająco szybko przemieszczać się z plecakiem na dużych wysokościach i w wymagającym terenie. Wspinaczem ani himalaistą jednak być nie trzeba. Zbocza Aconcagui nie są bardzo strome, nie trzeba przemierzać pełnych ukrytych szczelin lodowców. Aconcagua to góra, którą, oczywiście o ile pozwoli pogoda, zdobyć może, po odpowiednim przygotowaniu i z przewodnikiem, przeciętnie sprawny wysokogórski turysta.

Wyprawy na Aconcaguę odbywają się, gdy u nas trwa zima. W Argentynie mamy wówczas pełnię lata. Poza działalnością wysokogórską na Aconcagui delektować się więc możemy wspaniałością andyjskiej przyrody, fascynująco odmiennej od naszej.

Grupa

4 - 8 osób

Czas

21 dni

Góry

Andy

Aktywność

alpinizm

Zespoły

4 osoby

Cena

Kraj

Argentyna

Poziom

łatwy

Program wyjazdu

Dzień 1 – przelot do Santiago de Chile lub Buenos Aires*  **

(* wszystkie uczestniczki i uczestnicy muszą przylecieć i wylecieć z tego samego spośród dwóch wymienionych powyżej lotnisk, uzgodnienie następuje wspólnie z organizatorem na podstawie cen biletów lotniczych i dogodności połączeń z kraju, z którego będzie większość grupy)

(**osobom preferujacym tańsze loty z kilkoma przesiadkami bądź chcącym odpocząć przed akcją górską rekomendujemy rozpoczęcie podróży dzień wcześniej).

Dzień 2 – przylot na miejsce. Następnie przejazd komfortowym autobusem rejsowym do Mendozy. Nocleg w hotelu *** ze śniadaniem (pokoje dwuosobowe).

Dzień 3 – odpoczynek po podróży, odbiór pozwoleń, następnie transfer busem do Los Penitentes u podnóża masywu Aconcagui (ok. 2,5h jazdy). Przygotowanie do trekkingu, pakowanie ładunków na muły. Obiadokolacja oraz nocleg w komfortowym schronisku w Los Penitentes (pokoje dwuosobowe).

Dzień 4 – transfer busem (ok. 10 min.) z Los Penitentes do Punta de Vacas (ok. 2800m n.p.m.), skąd rozpoczyna się trekking doliną Vacas w kierunku bazy Plaza Argentina, z której wyruszać będziemy na szczyt. Trekking do obozu Pampa de Leñas (2950 m n.p.m., trasa ok. 5h, 13km) Nocleg w namiotach turystycznych. Śniadanie i obiadokolacja w obozie.

Dzień 5 – Trekking do obozu Casa de Piedra (3240 m n.p.m., trasa ok. 6h). Nocleg w namiotach. Śniadanie i obiadokolacja w obozie.

Dzień 6 – po śniadaniu w standardzie turystycznym rozpoczęcie trekkingu do bazy Plaza Argentina (4200 m n.p.m., trasa ok. 9h). Lunch i odpoczynek. Obiadokolacja w bazie. Nocleg w komfortowych namiotach bazowych.

Dzień 7 – dzień aklimatyzacyjny i odpoczynkowy w Plaza Argentina. Rejestracja grupy, badania lekarskie przed rozpoczęciem akcji górskiej. Śniadanie, lunch i obiadokolacja w bazie. Nocleg w komfortowych namiotach bazowych.

Dzień 8 – podejście do obozu I (ok. 5000m n.p.m.) i pozostawienie depozytu. Zejście do Plaza Argentina. Śniadanie, lunch i obiadokolacja w bazie. Nocleg w komfortowych namiotach bazowych.

Dzień 9 – ponowne podejście do obozu I. Nocleg w namiotach. Śniadanie i obiadokolacja w standardzie turystycznym.

Dzień 10 – podejście do obozu II (ok. 5500m n.p.m.) i pozostawienie depozytu. Zejście do obozu I. Nocleg w namiotach. Śniadanie i obiadokolacja w standardzie turystycznym.

Dzień 11 – ponowne podejście do obozu II. Nocleg w namiotach. Śniadanie i obiadokolacja w standardzie turystycznym.

Dzień 12 – podejście do obozu III Cólera (ok. 6000m n.p.m.) i pozostawienie depozytu na atak szczytowy. Zejście do obozu II. Nocleg w obozie II w namiotach. Śniadanie i obiadokolacja w standardzie turystycznym.

Dzień 13 – ponowne podejście z obozu II do Cólera. Nocleg w obozie III w namiotach. Śniadanie i obiadokolacja w standardzie turystycznym.

Dzień 14 – atak szczytowy z Cólera na wierzchołek Aconcagui (6962m n.p.m.). Powrót do obozu III. Nocleg w namiotach. Śniadanie i obiadokolacja w standardzie turystycznym.

Dzień 15 – zejście do bazy na Plaza de Mulas z drugiej strony masywu Aconcagui. Lunch i odpoczynek. Obiadokolacja w bazie. Nocleg w komfortowych namiotach bazowych.

Dzień 16 – śniadanie w bazie, następnie trekking z bazy Plaza de Mulas do Horcones gdzie zakończymy naszą przygodę z Aconcaguą. Transfer busem do Los Penitentes (ok. 20 min.). Obiadokolacja oraz nocleg w komfortowym schronisku w Los Penitentes (pokoje dwuosobowe).

Dzień 17 – po śniadaniu w schronisku transfer busem do Mendozy. Wspólne zwiedzanie miasteczka, wieczorem czas wolny. Nocleg w hotelu *** ze śniadaniem (pokoje dwuosobowe).

Dni 18 – 19 – dodatkowe dni na akcję górską, rezerwowe na wypadek złej pogody lub wolniejszej aklimatyzacji. W przypadku wcześniejszego zakończenia działalności górskiej dni te wykorzystać można na wycieczki fakultatywne.

Dzień 20 – Przejazd autokarem z Mendozy do Santiago de Chile lub Buenos Aires (w zależności skąd będą wyloty uczestników do domów). Wieczorne zwiedzanie miasta. Nocleg w apartamencie **/ ***.

Dzień 21 – przejazd na lotnisko. Wylot do domów.

Cena wyjazdu zawiera

 • opiekę 1 lidera BluEmu na maksymalnie 4 osoby podczas akcji górskiej (w przypadku grupy powyżej 4 osób zapewnionych jest dwoje prowadzących)
 • 4 noclegi w komfortowych namiotach bazowych z wyżywieniem (śniadania, lunche i obiadokolacje, dostępne wersje wegetariańska i mięsna) w bazie Plaza Argentina,
 • 1 nocleg w komfortowych namiotach bazowych z wyżywieniem (śniadania, lunche i obiadokolacje, dostępne wersje wegetariańska i mięsna) w bazie Plaza de Mulas
 • 1 nocleg w namiotach zapewnionych przez BluEmu z wyżywieniem (śniadanie, lunch i obiadokolacja, dostępne wersje wegetariańska i mięsna) podczas wspólnego podejścia grupy w obozie Pampa de Leñas
 • 1 nocleg w namiotach zapewnionych przez BluEmu z wyżywieniem (śniadanie, lunch i obiadokolacja, dostępne wersje wegetariańska i mięsna) podczas wspólnego podejścia grupy w obozie Casa de Piedra
 • 2 noclegi z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje, dostępne wersje wegetariańska i mięsna) w schronisku w Penitentes
 • 2 noclegi ze śniadaniem w hotelu *** w Mendozie (pokoje dwuosobowe)
 • 1 nocleg w apartamencie w Santiago de Chile lub Buenos Aires
 • maksymalnie 9 noclegów w obozach powyżej bazy na Aconcagui w namiotach zapewnionych przez BluEmu, z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje, dostępne wersje wegetariańska i mięsna) w standardzie turystycznym (posiłki przygotowywane wspólnie z prowadzącymi) na Aconcagui.
 • ujęte w programie transfery całej grupy prywatnym busem z dworca w Mendozie do hotelu i z hotelu na dworzec w drodze powrotnej, z Mendozy do Los Penitentes, z Los Penitentes do Punta Vacas, z Horcones do Los Penitentes oraz z Los Penitentes do Mendozy.
 • transport podczas trekkingu z Punta Vacas do bazy Plaza Argentina, następnie z bazy Plaza Argentina do bazy Plaza de Mulas oraz z bazy Plaza de Mulas do Horcones maksymalnie 20 kg bagażu na osobę przez muły;
 • ubezpieczenie na cały czas trwania wyjazdu (podczas przebywania w górach polisa obejmuje sporty wysokiego ryzyka);
 • unikatową pamiątkową koszulkę oraz buffa;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy;
 • możliwość skorzystania z doradztwa przy zakupie biletu lotniczego lub biletów na inne środki transportu na miejsce spotkania grupy i z powrotem
 • możliwość skorzystania z doradztwa przy zaopatrywaniu się w wymieniony na liście sprzęt;
 • możliwość skorzystania z doradztwa w zakresie przygotowań kondycyjnych i technicznych do wyjazdu.

Cena wyjazdu nie zawiera

 • biletu lotniczego do Buenos Aires lub Santiago de Chile;
 • pozwolenia na przebywanie w Parku Narodowym Aconcagua oraz wspinaczkę na Aconcaguę;
 • dodatkowych posiłków, noclegów i transferów nie ujętych powyżej
 • kosztów ew. biletów wstępu do obiektów zwiedzanych w miastach;
 • kosztów ew. transportu dodatkowych kilogramów (ponad limit 20 kg/os.) przez muła podczas trekkingu;
 • kosztów ew. usług tragarza wysokościowego powyżej bazy;
 • kosztów ew. wycieczek fakultatywnych w czasie dodatkowych dni w przypadku wcześniejszego zakończenia akcji górskiej
 • kosztów indywidualnego powrotu uczestnika / uczestniczki jak również transportu jej / jego bagażu oraz jej / jego indywidualnych transferów w przypadku odbywania przez nią / niego części trasy indywidualnie a nie z całą grupą (np. odłączenie się od grupy w tym odłączenie się z przyczyn zdrowotnych czy indywidualne dotarcie do wyprawy  w momencie jej trwania)
 • kosztów indywidualnych transferów z lub na lotnisko w przypadku przylotu lub wylotu o innej porze niż większość grupy

Sprzęt

Zapisz się na Aconcagua 360°: wspinaczka drogą Vacas, zejście trasą Horcones