Terminy

 • 04/09/2024-08/09/2024

Opis

Wyjazd na Grossglockner to świetny sposób na początek przygody z alpejskimi szczytami dla doświadczonych turystów górskich. Wspinaczka na Grossglockner zapewni mnóstwo przeżyć, fantastycznych widoków i smak prawdziwej wysokogórskiej wyprawy!

Grossglockner to najwyższy szczyt Austrii o wysokości 3798 m n.p.m. Znajduje się w Glocknergruppe, podgrupie górskiej Wysokich Taurów, części Alp Centralnych. Grossglockner to drugi co do wybitności szczyt Alp. Stopień trudności najłatwiejszej drogi na szczyt, którą będziemy się wspinać, określany jest na PD+ gdzie PD oznacza „nieco trudno”. Wierzchołek główny pierwszy raz zdobyty został 28 lipca 1800 roku.

Na charakterystyczny kształt szczytu Grossglocknera, przypominającego piramidę, składają się dwa wierzchołki – Grossglockner oraz Kleinglockner. Rozdziela je mała, wąska przełęcz nazywana Glocknerscharte.

Na szczycie Grossglocknera znajduje się krzyż o masie 350 kg, zwany cesarskim, ustawiony w 25. rocznicę ślubu Franciszka Józefa I z Elżbietą Wittelsbach (Sissi). Krzyż wniesiony został na szczyt w częściach i tam zmontowany. Pierwszego polskiego wejścia na Grossglockner dokonał Ludwik Chałubiński z przewodnikami w 1884 lub 1885 roku.

Grossglockner należy do Korony Europy.

Grupa

3-12 osób

Czas

5 dni

Góry

Alpy, Wysokie Taury

Aktywność

alpinizm

Zespoły

3 osoby

Cena

1900 PLN + 320 EUR

Kraj

Austria

Poziom

średni

Program wyjazdu

 1. Dzień 1 – dojazd we własnym zakresie do do miejscowości Kals am Grossglockner. Ewentualnie możliwość wspólnego dojazdu z prowadzącymi wyprawę: wyjazd po południu z Krakowa do Austrii, nocny przyjazd. Spotkanie na campingu w Kals am Grossglockner rankiem drugiego dnia.
 2. Dzień 2 – wycieczka aklimatyzacyjna. Nocleg na campingu u podnóża Grossglocknera.
 3. Dzień 3 – start wczesnym rankiem z campingu. Podejście do schroniska na zboczach Grossglocknera oraz aklimatyzacja. Nocleg w schronisku.
 4. Dzień 4 – wejście na Grossglockner, powrót na krótki odpoczynek oraz przepakowanie się do schroniska. Następnie zejście na dół i przejazd do hotelu/pensjonatu w Kals am Grossglockner lub okolicy. Nocleg w hotelu/pensjonacie.
 5. Dzień 5 – zejście z gór i powrót do domów we własnym zakresie. Dla chętnych możliwość powrotu samochodem do Krakowa z prowadzącymi wyprawę.

Cena wyjazdu zawiera

 • opiekę 1 lidera BluEmu na maksymalnie 3 uczestników
 • 1 nocleg na campingu w Kals am Grossglockner w zapewnionych przez BluEmu namiotach przed rozpoczęciem akcji górskiej, 1 nocleg w schronisku oraz 1 nocleg po zejściu z góry w hotelu/pensjonacie** w rejonie Kals am Grossglockner;
 • śniadanie w standardzie turystycznym przygotowywane wspólnie z prowadzącym wyprawę na campingu, a także ostatniego dnia po zejściu z Grossglocknera. Wyżywienie dostępne jest w wersji mięsnej oraz jarskiej (zawiera rybę). Inne wersje (np. wegańska, bezglutenowa) są dostępne po odpowiednio wczesnym poinformowaniu i za dopłatą;
 • śniadanie w schronisku na zboczach Grossglocknera;
 • obiadokolacje w standardzie turystycznym przygotowywane wspólnie z prowadzącym wyprawę na campingu oraz przy schronisku , a także po zejściu z góry;
 • ubezpieczenie KL i NNW (na czas działalności górskiej obejmuje ono sporty wysokiego ryzyka)
 • pamiątkową koszulkę oraz buff
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • możliwość skorzystania z doradztwa przy zakupie biletu lotniczego lub biletów na inne środki transportu na miejsce spotkania grupy i z powrotem
 • możliwość skorzystania z doradztwa przy zaopatrywaniu się w wymieniony na liście sprzęt
 • możliwość skorzystania z doradztwa w zakresie przygotowań kondycyjnych i technicznych do wyjazdu

Cena wyjazdu nie zawiera

 • dodatkowych nie ujętych w programie noclegów, posiłków, napojów, atrakcji i wycieczek fakultatywnych;
 • dojazdu na camping w Kals oraz pod Grossglockner i powrotu (możliwość dojazdu z prowadzącymi wyprawę po wcześniejszym zgłoszeniu)

Sprzęt

Zapisz się na Grossglockner