Terminy

  Maj
  • 30/05/2024 - 02/06/2024
  Czerwiec
  • 06/06/2024 - 09/06/2024
  • 15/06/2024 - 16/06/2024
  • 22/06/2024 - 23/06/2024
  Lipiec
  • 11/07/2024 - 14/07/2024
  • 25/07/2024 - 28/07/2024
  Sierpień
  • 01/08/2024 - 04/08/2024
  • 08/08/2024 - 11/08/2024
  Wrzesień
  • 05/09/2024 - 08/09/2024
  • 12/09/2024 - 15/09/2024

Opis

Marzysz o rozpoczęciu przygody ze wspinaczką, ale nie wiesz od czego zacząć? A może masz już za sobą mniejsze lub większe doświadczenie na sztucznej ściance wspinaczkowej, ale chcesz się rozwijać w kierunku większej samodzielności i ciągnie Cię w skały? A może pociągają Cię wspinaczki i wędrówki wysokogórskie, od Tatr przez Alpy po góry najwyższe, a nauka wspinania oraz operacji sprzętowych stanowi jeden z elementów Twojego wszechstronnego przygotowania? W każdym z tych przypadków kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych to coś w sam raz dla Ciebie.

Na kursie wspinaczki po drogach ubezpieczonych nauczysz się samodzielnie wspinać, jak i asekurować, na drogach wspinaczkowych wyposażonych w stałe sztuczne punkty asekuracyjne, czyli tzw. drogach obitych. Wspinaczkę oraz asekurację ćwiczyć będziesz zarówno z górną asekuracją, czyli na tzw. wędkę, jak i z asekuracją dolną, czyli z prowadzeniem. Oprócz ćwiczenia samej techniki wspinaczki, ruchów wspinaczkowych czy ćwiczeń rozgrzewających przygotowujących do wspinaczki, podczas kursu wspinaczki po drogach ubezpieczonych otrzymasz także sporą dawkę bardzo istotnej wiedzy teoretycznej. Poznasz sprzęt wspinaczkowy, zasady jego doboru i dopasowania. Nauczysz się wiązać podstawowe węzły wspinaczkowe. Poznasz techniczne aspekty asekuracji wspinaczkowej. Przyswoisz sobie zasady bezpieczeństwa podczas wspinaczki w skałach, jak również dowiesz się też jak poradzić sobie w sytuacjach awaryjnych  (np. asekuracja z półwyblinki, podchodzenie na linie – prusikowanie, metoda U, wycof z drogi sportowej).

Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych umożliwi Ci samodzielne wspinanie się po drogach wyposażonych w punkty asekuracyjne, a także przygotuje Cię do dalszego szkolenia. Wiedzę zdobytą na kursie wykorzystać możesz na szkoleniu ze wspinaczki na własnej asekuracji, ale też na innych kursach, np. kursie turystyki wysokogórskiej. Aby przystąpić do kursu wspinaczki po drogach ubezpieczonych nie musisz być wytrenowanym sportowcem. Przeciętnie aktywna osoba spokojnie sobie poradzi.

Czas

4 dni

Start

9:00

Miejsce

Jura Krakowsko-Częstochowska

Cena

1400 PLN

Koniec

18:00

Poziom

podstawowy

Punkt spotkania

Olsztyn na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Noclegi

agroturystyka w rejonie Olsztyna na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Grupa

4 osoby

Dlaczego z nami

Nasz kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych trwa cztery dni. Zajęcia odbywają się albo w jednym ciągu od czwartku do niedzieli albo dzielone są na dwa następujące po sobie weekendy.

Szkolenie odbywa się w grupach czteroosobowych. Kursanci wspinają się w dwóch dwuosobowych zespołach, co pozwala zoptymalizować proces szkolenia. Plusem niewielkiej grupy jest możliwość indywidualnej pracy instruktorki z każdą osobą z czworga uczestników kursu.

Szkolenie ze wspinaczki po drogach ubezpieczonych odbywa się w północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Ten rejon jest mniej zatłoczony niż południowa część Jury, dzięki czemu możliwy jest swobodny wybór dróg najodpowiedniejszych dla danego zespołu kursantów w danych warunkach. Północna część Jury, a zwłaszcza jej mniej uczęszczane zakątki, w których działamy podczas kursu wspinaczki na drogach ubezpieczonych, pozwalają ponadto na wspinaczkę po znacznie mniej wyślizganej skale niż ma to miejsce w najpopularniejszych rejonach Jury.

Wybierając się na kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych nie musisz posiadać własnego sprzętu. Całe wyposażenie wspinaczkowe, takie jak liny, sprzęt asekuracyjny czy nawet osobisty sprzęt taki jak uprząż, kask, buty wspinaczkowe czy worek z magnezją, możesz bezpłatnie wypożyczyć na czas trwania szkolenia u nas.

Kurs wspinaczki na drogach ubezpieczonych prowadzi instruktorka wspinaczki Iga Marszałek. Kurs realizowany jest według programu Polskiego Związku Alpinizmu.

Kursy odbywają się albo w cyklu czterodniowym albo w dwóch częściach po 2 dni (tam gdzie podano terminy dwudniowe), w dwa następujące po sobie weekendy.

Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych z BluEmu dostarczy Ci nie tylko nowej wiedzy i umiejętności. Z pewnością będzie również fantastycznie spędzonym czasem, do którego z chęcią będziesz powracać pamięcią.

Nauczymy Cię

 • zasad bezpiecznej działalności w skałach;
 • podstaw wiedzy o sprzęcie wspinaczkowym: jego rodzajach, parametrach oraz o jego doborze do profilu Twojej działalności
 • zasad asekuracji w skalnym terenie wspinaczkowym, zarówno przy wspinaczce z liną jak i podczas boulderingu
 • operacji linowych i sprzętowych używanych we wspinaczce po drogach ubezpieczonych
 • podstawowych węzłów wspinaczkowych
 • podstaw techniki wspinaczki skalnej
 • skali trudności wspinaczkowych, zasad uprawiania wspinaczki i szkolenia wspinaczkowego oraz innych teoretycznych aspektów wspinaczki

Cena szkolenia zawiera

 • uczestnictwo w kursie
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu wspinaczkowego

Cena szkolenia nie zawiera

 • kosztów noclegów i wyżywienia
 • kosztów dojazdu

Program szczegółowy

Nocleg i wyżywienie

Noclegi oraz wyżywienie na czas kursu wspinaczki po drogach ubezpieczonych można zorganizować w jednym z wielu obiektów agroturystycznych w rejonie Olsztyna na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Cena noclegu waha się od 35 do 60 PLN na osobę. W obiektach agroturystycznych można również zamówić śniadania oraz obiadokolacje. Podajemy naszym kursantom adresy rekomendowanych przez nas ośrodków agroturystycznych.

Niekoniecznie trzeba korzystać podczas kursu wspinaczki po drogach ubezpieczonych z wynajmu miejsc noclegowych. Osoby mieszkające niedaleko mogą również codziennie dojeżdżać na zajęcia w ramach kursu wspinaczki po drogach ubezpieczonych.

Sprzęt

Zapisz się