Terminy

 • 05/01/2022-17/01/2022
 • 06/04/2022-18/04/2022
 • 28/04/2022-10/05/2022
 • 02/11/2022-14/11/2022

Opis

Wyprawa na Pico de Orizaba to nie tylko okazja do zdobycia najwyższego szczytu Meksyku, będącego zarazem trzecią co do wysokości górą Ameryki Północnej. Pico de Orizaba jest wygasłym wulkanem, najwyższym szczytem wulkanicznym Ameryki Północnej. Jeśli więc marzysz o zdobyciu Korony Wulkanów, czyli najwyższych wulkanów każdego kontynentu, to musisz stanąć na wierzchołku Orizaby.

Pico de Orizaba liczy sobie 5636 metrów wysokości. Choćby z tego powodu jest szczytem wymagającym, którego nie można lekceważyć i który wymaga pewnego przygotowania. Jednocześnie jednak wulkaniczny charakter góry i związana z nim jej rozległa i łagodnie wznosząca się bryła, powodują, iż pod względem technicznym wejście na Orizabę nie jest trudne. Jest to w przeważającej części trekking, niemniej jednak w wyższych partiach konieczne jest użycie podstawowego sprzętu alpinistycznego.

Pico de Orizaba może być pierwszym pięciotysięcznikiem, choć jednocześnie osoby, które mają już na swoim koncie wejścia na Kilimandżaro, Ararat, Demavend czy też Kazbek lub Elbrus nie będą na Orizabie rozczarowane, dla nich również ten szczyt będzie ciekawym i ambitnym wyzwaniem. Aby wejście na Orizabę było bezpieczne i dawało maksymalne szanse na sukces, wcześniej zaaklimatyzujemy się na położonym niedaleko szczycie Ma Malinche (4461m n.p.m.)

Jadąc do Meksyku nie sposób poprzestać na realizacji górskiego celu wyprawy. Podczas wyjazdu będziemy mieli okazję podziwiać pozostałości jednej z największych piramid na Ziemi, a także pradawnej indiańskiej metropolii. Zwiedzimy Miasto Aniołów, miasto Wiecznej Wiosny oraz Srebrne Miasto. Odwiedzimy stolicę kraju, będącą największą metropolią świata, liczącą niewielu mniej mieszkańców niż cała Polska. Wykąpiemy się też w Oceanie Spokojnym w legendarnym Acapulco.

Grupa

4-12 osób

Czas

13 dni

Góry

Kordyliera Wulkaniczna

Aktywność

alpinizm

Zespoły

2-3 osoby

Cena

4650 PLN + 1140 USD

Kraj

Meksyk

Poziom

łatwy

Program wyjazdu

 1. Dzień 1. Przelot z wybranych lotnisk do Mexico City. Nocleg w hotelu.
 2. Dzień 2. Przejazd komfortowym autobusem rejsowym (ok. 2h) do Puebli, nazywanej Miastem Aniołów. Zwiedzanie miasta: historyczne centrum w stylu kolonialnym, m.in. Dom Lalek – Casa de los Muňecos, katedra,  „cukierkowa ulica”, gdzie można kupić lokalny przysmak – pikantną czekoladę. Nocleg w hotelu.
 3. Dzień 3. Wycieczka z Puebli do pobliskiego miasteczka Cholula, gdzie zwiedzimy pozostałości jednej z największych piramid świata, na szczycie której wybudowano kościół oraz zobaczymy wulkany Popocatepetl i Ixtacichuat. Można też skosztować miejscowego rarytasu – suszonych pasikoników. Powrót do Puebli. Przygotowanie do wycieczki aklimatyzacyjnej na Malinche . Nocleg w hotelu.
 4. Dzień 4. Wcześnie rano przejazd z Puebli do ośrodka turystycznego La Malinche u podnóża góry Malinche. Wejście na Malinche (4461m n.p.m.). Zejście do ośrodka turystycznego La Malinche na nocleg.
 5. Dzień 5. Przejazd samochodem do Tlachichuca. Odpoczynek. Nocleg w pensjonacie.
 6. Dzień 6. Przejazd samochodem terenowym a następnie podejście do schronu Piedra Grande (4260m n.p.m.). Nocleg w schronie.
 7. Dzień 7. Pobudka ok 1:00, ok. 2:00 rozpoczęcie ataku szczytowego na Pico de Orizaba (5636m n.p.m.). Po osiągnięciu wierzchołka zejście do schroniska i dalej zejście/przejazd do Tlachichuca. Nocleg w hostelu.
 8. Dzień 8. Przejazd samochodem z Tlachichuca do Cuernavaca – „miasta wiecznej wiosny”, stolicy stanu Morelos. Zwiedzanie centralnego placu Zocalo oraz katedry. Następnie przejazd autobusem do „srebrnego miasta” – Taxco. Miasto słynie z kopalni srebra i wyrobu biżuterii, a także z samochodów „garbusów”, które najdłużej produkowano właśnie tu i które jeżdżą m.in. jako taksówki. Popołudniowo-wieczorne zwiedzanie kolonialnego centrum, m.in. rynek z kościołem Santa Prisca w stylu neohiszpańskiego baroku wybudowanym z różowego kamienia. Nocleg w hotelu.
 9. Dzień 9. Przejazd autobusem z Taxco do położonego nad Oceanem Spokojnym Acapulco. Wspólne zwiedzanie miasta lub czas wolny na plaży. Wieczorem możliwość oglądania pokazów skoków do wody ze Skały Śmierci – La Quebrada. Nocleg w hotelu.
 10. Dzień 10. Dzień wolny w Acapulco. Możliwość nurkowania. Nocny przejazd autobusem do Mexico City.
 11. Dzień 11. Odpoczynek po podróży, następnie wycieczka do Teotihuacan (w języku Indian „Tam gdzie ludzie stali się bogami”) – ruin najstarszej metropolii na terenie obecnego Meksyku, z Piramidą Słońca o wysokości 63 m, na której szczycie znajduje się czakram. Wieczorem powrót do Mexico City. Nocleg w hotelu.
 12. Dzień 12. Zwiedzanie Mexico City: Placu Trzech Kultur, Sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe. Możliwość wycieczki do „meksykańskiej Wenecji”, dzielnicy Xochimilco („miasto kwiatów”), gdzie można wybrać się na przejażdżkę łodzią po kanałach. Wieczorem wylot do domów.
 13. Dzień 13. Przylot do domów.

Cena wyjazdu zawiera

 • opiekę lidera BluEmu
 • opiekę jednego prowadzącego na zespół trzyosobowy podczas ataku szczytowego na Pico de Orizaba
 • wszystkie wymienione w programie noclegi w hotelach w miastach i miasteczkach (Mexico City, Puebla, Taxco, Acapulco) wraz ze śniadaniami
 • noclegi z wyżywieniem (śniadanie, obiadokolacja) w ośrodkach u podnóża gór: 1 nocleg pod szczytem La Malinche oraz 2 noclegi w Tlachichuca pod Pico de Orizaba
 • nocleg w schronie Piedra Grande wraz z wyżywieniem w standardzie górskim (obiadokolacja, śniadanie) oraz obsługą meksykańskiego strażnika sprzętu uczestników pozostawionego na czas ataku szczytowego w schronie.
 • wszystkie wymienione w programie przejazdy samochodem (Puebla – ośrodek pod La Malinche – Tlachichuca – punkt wyjścia na szlak do Piedra Grande pod Orizabą – Tlachichuca – Cuernevaca)) oraz komfortowymi autobusami rejsowymi (Mexico  City – Puebla, Cuernevaca – Taxco – Acapulco – Mexico  City)
 • wymienione w programie lokalne przejazdy w obrębie miast
 • wycieczkę jednodniową z Puebli do Cholula
 • wycieczkę jednodniową z Mexico City do Teotihuacan
 • ubezpieczenie KL i NNW (podczas dni działalności górskiej ubezpieczenie obejmujące sporty wysokiego ryzyka)
 • pamiątkową koszulkę oraz buff
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • możliwość skorzystania z doradztwa przy zakupie biletu lotniczego lub biletów na inne środki transportu na miejsce spotkania grupy i z powrotem
 • możliwość skorzystania z doradztwa przy zaopatrywaniu się w wymieniony na liście sprzęt
 • możliwość skorzystania z doradztwa w zakresie przygotowań kondycyjnych i technicznych do wyjazdu

Cena wyjazdu nie zawiera

 • biletu lotniczego do Mexico City i z powrotem (pomagamy w wyszukaniu optymalnego połączenia z dowolnego lotniska na świecie)
 • kosztów ew. biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • kosztów obiadów i kolacji podczas pobytu w miastach (Mexico City, Puebla, Cuernevaca, Taxco, Acapulcol), ew. innych dodatkowych posiłków, przekąsek oraz napojów
 • kosztów ew. wycieczek fakultatywnych, np. wstęp na La Quebrada, przejażdżka łodzią w Xochimilco
 • usług tragarza wysokościowego
 • kosztów indywidualnych transferów z lub na lotnisko w przypadku przylotu lub wylotu o innej porze niż większość grupy

Sprzęt

Zapisz się na Pico de Orizaba i niesamowity Meksyk