Terminy

 • 23/09/2021-30/09/2021

Opis

Zlokalizowany na Teneryfie Gran Recorrido 131 jest częścią wielkiego Europejskiego Szlaku Wędrownego E7. Długość szlaku GR 131 na Teneryfie wynosi 85km. My dołożymy sobie do niego wejście na Pico del Teide (3718m n.p.m.) Pico del Teide to stratosferyczny wulkan, a jednocześnie najwyższy szczyt Hiszpanii.

Teneryfa, położona w Archipelagu Wysp Kanaryjskich kojarzy się nam z błogim lenistwem i plażowym „smażingiem”. Nic bardziej mylnego. Dzięki swojemu wulkanicznemu pochodzeniu Teneryfa oferuje zróżnicowane trasy trekkingowe z pięknie wypiętrzonymi stożkami szczytów, polami lawy oraz prawdziwie księżycowymi scenografiami. My do naszego trekkingu na Teneryfie dodamy jeszcze jeden cel górski: wejście na Wulkan Teide.

Podczas naszego trekkingu na Teneryfie zakładamy pełną niezależność od dóbr cywilizacji, czyli noclegi pod namiotami oraz korzystanie z naszej własnej kuchni oraz zapasów wody. Oznacza to, że trochę trzeba będzie przenieść na własnym grzbiecie. Sam szlak GR131 nie jest jednak wymagający technicznie, nie wymaga specjalistycznego sprzętu.

Grupa

4 - 12 osób

Czas

8 dni

Góry

Teide

Aktywność

trekking

Zespoły

4 - 9 osób

Cena

2600 PLN + 290 EUR

Kraj

Teneryfa - terytorium Hiszpanii

Poziom

średni

Program wyjazdu

 1. Dzień 1. Przelot we własnym zakresie na lotnisko południowe na Teneryfie . Następnie przejazd 1 godzinę do miasteczka Arona. Czas na zakupy spożywcze i odpoczynek przed rozpoczęciem trekkingu. Nocleg na kwaterze prywatnej.
 2. Dzień 2. Bez pośpiechu, po śniadaniu wyruszamy na trasę. Dzisiaj etap lekki, w sam raz na rozgrzewkę. Arona – Spalony Las (9 km, 3h). Górska obiadokolacja i nocleg w namiocie.
 3. Dzień 3. Po śniadaniu wyruszamy na kolejny, tym razem znacznie dłuższy, ale za to bardzo malowniczy, etap trekkingu: Spalony Las – Podnóża Teide (21 km, 8h). Górska obiadokolacja i nocleg w namiocie.
 4. Dzień 4. Tego dnia po śniadaniu i zwinięciu obozu wyruszymy na najdłuższą trasę podczas naszego trekkingu. Podobnie jak poprzedniego dnia wędrówka dostarczy nam wspaniałych widoków. Od podnóża Teide wędrować będziemy do wioski Aguamansa (23 km, 9h). Górska obiadokolacja i nocleg w namiocie.
 5. Dzień 5. Kolejny odcinek trekkingu. Z wioski Aguamansa czeka nas po śniadaniu wędrówka wśród niesamowitych górskich panoram aż do pełnego bujnej przyrody Lasu Deszczowego (22 km, 8h). Górska obiadokolacja i nocleg w namiocie.
 6. Dzień 6. W tym dniu pokonamy ostatni etap trekkingu. Wyruszymy po śniadaniu z Lasu Deszczowego i dotrzemy do wioski La Esperanza (10 km, 3h). Zakwaterowanie, czas wolny i nocleg na kwaterze prywatnej. Osoby zmęczone po trekkingu mogą pozostać w La Esperanza na odpoczynek kolejnego dnia. Natomiast chętni na zdobycie Teide  tej samej nocy ruszą na ambitny cel – Teide. Czeka nas krótki przejazd około 1 godziny do początku szlaku, skąd późną nocą ruszymy na szczyt, tak, aby zdążyć na wschód słońca.
 7. Dzień 7. Wejście „na lekko” na Teide (3715m n.p.m.). Trasa w obie strony liczy 17km, cały atak szczytowy powinien zająć nam ok. 10-12h godzin. Po zejściu z góry przejazd około 1 godziny do La Esperaza na odpoczynek, kolację i nocleg.
 8. Dzień 8. Po śniadaniu jedziemy do Los Cristianos. Tam czas wolny na zwiedzanie i plażowanie. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do domów.

Cena wyjazdu zawiera

 • opiekę lidera BluEmu przez cały czas trwania wyjazdu
 • posiłki w standardzie turystycznym przygotowywane wspólnie z prowadzącym podczas trekkingu: śniadanie, ciepła obiadokolacja (danie liofilizowane, ), w tym sprzęt do gotowania oraz gaz. Wyżywienie dostępne jest w wersji mięsnej i wegetariańskiej, inne opcje dietetyczne dostępne przy wcześniejszym zamówieniu i za dopłatą.
 • transfery lokalne według programu
 • 4 noclegi w namiotach 2 osobowych
 • 1 nocleg w kwaterze prywatnej w Aronie lub okolicach
 • 2 noclegi w kwaterze prywatnej w La Esperanza
 • ubezpieczenie KL i NNW przez cały czas trwania wyjazdu, w dniu wejścia na Teide ubezpieczenie rozszerzone o sporty wysokiego ryzyka
 • pamiątkową koszulkę i buff
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena wyjazdu nie zawiera

 • biletu lotniczego oraz bagażu rejestrowanego na lot na Teneryfę i z powrotem
 • posiłków poza akcją górską

Sprzęt

Zapisz się na Trekking na Teneryfie: Pico del Teide i Szlak GR131