Terminy

 • 10/09/2021-12/09/2021
 • 08/10/2021-10/10/2021

Opis

Fotografowanie stało się dziś powszechne, a w kręgach miłośników gór cieszy się szczególną popularnością. Fotografie z wędrówek i podróży wprost zalewają media społecznościowe. Jednak tylko nieliczne z nich wyróżniają się na tle innych, są wykonane profesjonalnie i mają wartość artystyczną.

Jeśli fotografowanie w górach czy w podróży jest dla Ciebie czymś więcej niż dokumentacją wydarzeń i widoków, a zamiast pstrykać „selfiaczki” wolisz utrwalać piękno i harmonię, albo ich brak, w otaczającym Cię świecie, to warsztaty fotografii górskiej są dla Ciebie. Niezależnie, czy marzysz o zostanie profesjonalist(k)ą, wygrywaniu międzynarodowych konkursów i własnych wystawach fotograficznych, czy może fotografię traktujesz jako pasję i odskocznię od codzienności oraz okazję do uzewnętrznienia drzemiącej w Tobie duszy artysty, z naszych warsztatów fotografii górskiej wyniesiesz wiele cennej wiedzy i umiejętności. Pod okiem profesjonalisty udoskonalisz swój warsztat, a także poszerzysz horyzonty artystyczne.

Warsztaty poprowadzi znany i utytułowany fotografik i fotoreporter Jacek Kusz.

Czas

2 dni

Start

9:00

Miejsce

Beskid Żywiecki

Cena

490 PLN

Koniec

15:30

Poziom

średni

Punkt spotkania

Sopotnia Mała, Chata Romanka

Noclegi

Chata Romanka

Grupa

6-18 osób

Dlaczego z nami

 1. Nasze warsztaty fotografii górskiej to dwa dni intensywnie wypełnione zdobywaniem nowej fotograficznej wiedzy oraz doskonaleniem umiejętności.
 2. Duży nacisk kładziemy na praktykę, stąd proporcjonalnie dużo w programie zajęć w terenie. Nie zabranie jednak także teorii, obejmującej zarówno artystyczne, jak i techniczne aspekty fotografii.
 3. Wykłady, prezentacje i dyskusje na sali oraz praktyczna działalność fotograficzna w terenie, w różnych warunkach i o różnych porach dnia, przeplatają się ze sobą i wzajemnie uzupełniają, pozwalając na wyniesienie wieloaspektowych korzyści z zajęć.
 4. Zajęcia podczas warsztatów fotografii górskiej prowadzi wybitny fotografik i fotoreporter Jacek Kusz. Jacek to miłośnik przyrody i gór, po których przez 30 lat chodził ze swym dziadkiem taternikiem. Jego fotografie skupione są na związkach człowieka z dziką przyrodą, pięknie tych związków, ale pokazują też mrok.
 5. Jacek jest artystą nie tylko utalentowanym, ale i utytułowanym. Jest zwycięzcą wielu międzynarodowych konkursów, w tym tak prestiżowych jak Sony World Photography, Palm Spring Photo Festival czy Grand Press Photo.

Nauczymy Cię

 • jak poszukiwać dróg własnego rozwoju w dziedzinie fotografii, łącząc inspirację dokonaniami innych z własnym indywidualnym stylem
 • jak wynajdywać motywy do fotografowania podczas wędrówki w lesie, górach
 • jak doskonalić swój warsztat fotograficzny
 • jak dobierać zdjęcia do reportażu czy na wystawę

Cena szkolenia zawiera

 • uczestnictwo w kursie
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena szkolenia nie zawiera

 • kosztów noclegów i wyżywienia
 • kosztów dojazdu

Program szczegółowy

Nocleg i wyżywienie

Nocujemy w Chacie Romanka w Sopotni Małej w Beskidzie Żywieckim.

Chata znajduje się z dala od cywilizacji, lecz dojechać do niej można bez problemów samochodem, do Sopotni Małej dojeżdżają też autobusy.

Koszt noclegu w pokoju kilkuosobowym to 35zł za noc. Istnieje możliwość zamówienia (konieczna wcześniejsza rezerwacja) na miejscu śniadania w cenie 12zł, a także zamówienia ciepłych dań na obiadokolację w formie cateringu (cena ok. 25zł)

 

Sprzęt

Zapisz się